Commencement

2020 Fall Commencement

Fay Jones School of Architecture and Design
December 19, 2020  —  9 a.m.
Vol Walker Hall  First Floor

The 2020 graduates will also be recognized online with a graduation website featuring graduate profiles, a virtual commencement program and video messages from Chancellor Joe Steinmetz, Provost Charles Robinson and the deans of each academic college and school.

The commencement ceremony will also be available to watch online via Zoom or the Fay Jones School's YouTube channel.

YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=08oreNVbVcc

Join the Zoom meeting: https://uark.zoom.us/j/86070241919?pwd=OExhUFJZdGRibzRwYWxaeE0wdkNYQT09

Meeting ID: 860 7024 1919
Passcode: hwg%Cw84
One tap mobile
+13126266799,,86070241919#,,,,,,0#,,64691819# US (Chicago)
+19292056099,,86070241919#,,,,,,0#,,64691819# US (New York)

Dial by your location
        +1 312 626 6799 US (Chicago)
        +1 929 205 6099 US (New York)
        +1 301 715 8592 US (Washington D.C)
        +1 346 248 7799 US (Houston)
        +1 669 900 6833 US (San Jose)
        +1 253 215 8782 US (Tacoma)
Meeting ID: 860 7024 1919
Passcode: 64691819
Find your local number: https://uark.zoom.us/u/kiO9h4o7S

Join by SIP
86070241919@zoomcrc.com

Join by H.323
162.255.37.11 (US West)
162.255.36.11 (US East)
115.114.131.7 (India Mumbai)
115.114.115.7 (India Hyderabad)
213.19.144.110 (Amsterdam Netherlands)
213.244.140.110 (Germany)
103.122.166.55 (Australia)
149.137.40.110 (Singapore)
64.211.144.160 (Brazil)
69.174.57.160 (Canada)
207.226.132.110 (Japan)
Meeting ID: 860 7024 1919
Passcode: 64691819

2020 Candidates for Graduation

 

Fall 2020

 

Bachelor of Architecture

Terrinique Taylor Brown Magna Cum Laude
Sarah Elizabeth Little
Alan Nshuti Sezibera
Mitchell Pickering

Matthew Scott High Distinction
Ryan Alexander West

Bachelor of Landscape Architecture

Joey Barr Cum Laude 
Trevor Powell Brown 
Beau Cameron Burris Magna Cum Laude 
Jerry Ferreira
Kaleb Leighton Reid
Peter Stanley Magna Cum Laude

Bachelor of Science in Architectural Studies

Alec Walter Fischer
Grant Schwartz

 

Summer 2020

 

Bachelor of Architecture

Kristin Braughton
Conner Bumgarner
James Austin Ply
Phillip Warrick

Bachelor of Interior Design

Allison Preston Magna Cum Laude
Nathan Richard

Bachelor of Science in Architectural Studies

Mary Elizabeth Barden Magna Cum Laude

Bachelor of Science in Landscape Architectural Studies

Kate Eihausen

Master of Design Studies

Kendall Stanley Wilcox

 

Spring 2020

 

Bachelor of Architecture

Miranda Brooke Anhalt High Distinction
Michael Lee Begneaud
Edgar Betancourt
Abigail Elizabeth Black
Jacob Cole Bobbitt
Corey Booth
Hannah Ashleigh Both Magna Cum Laude
Emilee Campbell Distinction
Michael Christopher Cockmon
Faith Cover
Hunter Crager Distinction
Abby Critselous
Lauren Kathleen Davis Cum Laude
Molly Dillard
Sara Elach-hab
Laura Endara
Jacob Connor Flannigan
Matthew Frailey
Samantha Kay Garrett
Taylor Haas
Steven Neal Hollis
Cassidy Hooper Distinction
James Hull
Emily Belle Hunt
Marineya Hurtado Caldera
Anna Oghenerukevwe Ibru Cum Laude
Jensen Avery Johnson
Brock P. Jones
Phillip Kling
Joshua Levy Cum Laude
Abigail Malone
Miller Matlock Magna Cum Laude
Christian Messina
Bryan Murren
Camila Fernanda Peres
Rachel Rubis Magna Cum Laude
Nicholas Ryan Distinction
Chelsia Sooksengdao Magna Cum Laude
Urbano Seth Soto Magna Cum Laude
Zachary Vincent Spero Cum Laude
Bethany Stanford
David Sweere Summa Cum Laude
Dayton Thurn
Amanda Riley Vetsch
Mackenzie Taylor Wade Magna Cum Laude
Garrison Weaver
Andrew James Wright 

Bachelor of Interior Design

Anna Arendt Cum Laude
Leanah Sloan Aulgur Summa Cum Laude
Jessica Leigh Brown
Lucy Goldman
Abigail Gunderson
Elise Herenton*
Alexandria Hutchins
Kara Koenig
Sarah Schromm
Madeline Abigail Spence
Kali Lizbeth Vaughan

 

Bachelor of Science in Architectural Studies

Logan Carroll
Elise Herenton*
Madeleine May Reed Distinction
Taylor Sawalich Distinction
Jacob Sullinger

*denotes multiple degrees